Állítólag Einstein egyik kedvelt elfoglaltsága volt, hogy nagy sétákra indult a természetbe, miközben szürkeállományában zakatoltak a matematikai tételek és azok megoldásai.

Valószínűleg egy átlagembernek nem jutna eszébe az E=mc2-en gondolkodni, miközben túrázik a természetben, viszont Veszprém ilyen szempontból is különleges város, hiszen van egy félreeső erdős terület, ahol testközelből ismerheti meg a túrázó a Fibonacci-tétel lényegét, még úgy is, hogy nem tűnik fel neki.

A Fibonacci-tétel más néven az aranymetszés. Egy olyan arányosság, ami a természetben és művészetben is gyakran megjelenik, természetes egyensúlyt teremtve a szimmetria és az aszimmetria között. Megjelenik számos ókori épületen is, de az egyik legjobb példa rá a csigaház, ami szintén ezt az arányt követi. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy Veszprémben van egy erdő, ahol különleges csigák élnek, eláruljuk, itt is ugyanazok az állatok kúsznak a nedves talajon, mint bárhol máshol az országban.

A Jutas vitéz kilátó nem a legmagasabb kilátóhely a városban, de így is gyönyörűen lehet látni a Bakony különböző csúcsait a tetejéről. Csigaházszerű kinézeténél pedig csak felmászni érdekesebb, hiszen a hosszú és széles lépcsőfokok egyre inkább szűkülnek a teteje felé, ahogy az építmény követi a Fibonacci-tétel arányait. Tökéletes túra ahhoz, hogy egyszerre adózzunk a testmozgásnak és a tudománynak is.