Veszprém rossz idő esetén is rengeteg izgalmas látnivalóval kínál. Akár a történelem, művészet vagy aktív programok iránt érdeklődik, ebben a városban mindenki talál kedvére való programot. Ismerje meg a legjobb helyeket, amelyeket esőben is érdemes felfedezni!
Várbörtön
Egyedi koncepcióval bír a Várbörtön Látogatóközpont, amelynek interaktív elemekben bővelkedő állandó kiállítása Ember a rács mögött címmel azt szeretné elérni, hogy a látogatók maguk formáljanak véleményt a kiállításon feszegetett kérdésekről.
Modern Képtár - Vass László Gyűjtemény
A Vass-gyűjteményben a magyar mesterek alkotásai az európai absztrakció legnagyobbjainak szobraival, képeivel, rajzaival és sokszorosított grafikáival egészültek ki az elmúlt néhány év során.
Dubniczay-palota
A palotában jelenleg négy kiállítóhely; a palota, a Várgaléria és a Magtár időszaki kiállításai, a déli oldalon pedig a Tegulárium várja a látogatóit.
Szent Mihály Főszékesegyház
A várhegy leghangsúlyosabb épülete a háromhajós, két nyugati tornyos, Szentháromság téren álló Szent Mihály Főszékesegyház.
Biró-Giczey Ház
A Biró-Giczey Házban felidézheti az idelátogató, milyen lehetett az élet a várnegyedben több száz évvel ezelőtt, a tematikus sétákon pedig a barokk korszak jeles egyháztörténeti alakjait, művészeti alkotásait, építészeti és díszítő-művészeti megoldásait ismerhetik meg.
FOTON Audiovizuális Centrum
A FOTONban specialty kávézó és egy művészmozi is várja a filmek rajongóit, illetve a hely pincéjében a Művészetek Háza digitális alkotóműhelye, a FiXir médialabor látogatható.
Laczkó Dezső Múzeum
Az “EMLÉKGÉP” című kiállítás Veszprém városának tárgyait és történeteit rendezi az idő mentén. A kiállítás beszél régészeti-, a leleteken keresztül történeti időről, valamint a város valódi emlékezetéről, közösségi idejéről, egyének, hősök példáin keresztül a személyes időről.
A Laczkó Dezső Múzeum szomszédságában áll az ún. Bakonyi Ház, amely az egyik legkorábbi magyar szabadtéri néprajzi kiállítóhely. 1935-ben közadakozásból épült egy öcsi kisnemesi lakóház mintájára.
CODE - Digitális Élményközpont
A CODE – Digitális Élményközpont az egykori Veszprém Megyei Művelődési Központ helyén került kialakításra. Az intézmény immerzív digitális tartalmak bemutatására alkalmas terekkel rendelkezik.
Csontváry - A fotonok nyelvén (a CODE legújabb kiállítása)
Légy részese a CODE legújabb, minden érzékszervre ható digitális művészeti utazásának, amely a magyar festészet egyik leghíresebb alakja, Csontváry Kosztka Tivadar életét és művészetét formálja át egyedülálló immerzív élménnyé! Csontváry művei ezúttal nem a festővásznon, hanem egy különleges élményeket kínáló, audiovizuális utazásként elevenednek meg a fény nyelvén, a fotonok mozgásán keresztül, egyedi látvány- és hangzásvilággal, a CODE különböző tereiben.
BABEL - Reflexiók hat felvonásban (a CODE megnyitó attrakciója)
A több részből álló BABEL című produkció digitális művészekből és sound designerekből álló magyar alkotócsoportok különleges együttműködéséből született. Az alkotássorozatot Jorge Luis Borges Bábeli könyvtár című novellája ihlette és kifejezetten a Hexagon hatszögletű terébe készült.
Borges műve egy hatszögletű termekből álló, végtelen könyvtárat mutat be, amely az emberi tudás és lehetőségek határtalanságát szimbolizálja. A könyvtárban minden lehetséges könyv megtalálható, beleértve az emberi tudás összességét és a még felfedezésre váró igazságokat is. A könyvtár a remény helye, a végtelen lehetőségek között ott van az emberi kreativitás és kíváncsiság diadala, amely soha nem hagyja megszűnni a tudás iránti vágyat.
Bogyó és Babóca - Négy évszak - a CODE immerzív gyerekprogramja
Fedezzék fel a természet csodálatos körforgását Bogyóval és Babócával!
Az immerzív vetítés során Bogyó, a kíváncsi csigafiú és Babóca, a kedves katicalány kalandjai körülölelik a nézőket, miközben barátaik – Pihe, a bájos lepkelány, Baltazár, a játékos méhecske, Szellő, a mindig vidám szitakötő, Vendel, a szarvasbogár és természetesen Bagoly doktor, a bölcs segítő – is mind feltűnnek. A falakon megelevenedő történetek ritmusa követi a természet lüktetését: az évszakok és a napszakok folyamatosan bontakoznak ki a szemünk előtt, miközben a Bogyó és Babóca történetéből ismerős épületek, tárgyak és motívumok vissza-visszatérnek, mindig más és más arcukat mutatva. A különleges vizuális effektek és a magával ragadó hangzás még közelebb hozza ezt a varázslatos világot, ahol minden apró részlet egy új kalandot ígér.
Itt minden a felfedezésről szól! A talaj mintázatai – lehullott falevelek, hópelyhek, virágok és gyümölcsök – szőnyegként terülnek el, lehetőséget adva arra, hogy szabadon kalandozzanak Bogyó és Babóca világában. Mintha részesei lennének a történetnek: nézzék meg közelről, életnagyságban a szereplőket, a meséből már jól ismert épületeket! Dőljenek le a hóval borított talajra, készítsenek a szereplőkkel közösen hóangyalkákat vagy akár kürtőskalácsot!
Digitális Tudásközpont
Veszprém rendhagyó oktatási intézménye a XXI. század négy legmodernebb vívmányával jellemezhető: virtuális valóság, robotika, automatizáció és mesterséges intelligencia.
A látogatók élményt szerezhetnek egy robot karral, vagy akár egy lézervágót is kipróbálhatnak.
Menekülj Veszprém
Izgalmas kikapcsolódás, önfeledt szórakozás, szuper kaland és egy igazi csapatjáték, ez a Menekülj szabadulószoba!
Liget Boulder
A boulder lényege, hogy alacsony és biztonságos magasságban, szivacs felett mászhatsz szabadon, kötélbiztosítás nélkül. Ennek következtében ez a legkönnyebben elsajátítható mászás fajta, mivel nincs másra szükséged, csak egy mászócipőre, magnéziára és egy adag lelkesedésre!
A malmot meglátogatva a vendégek részletes betekintést nyerhetnek azok működésébe, az azzal járó komoly munkába valamint megismerkedhetnek a teljes őrlési folyamattal, a gabonaszemtől egészen a kész lisztig. A malomtörténeti kiállítás interaktív jellegét az adja, hogy a kiállított eszközöket a látogatók megfoghatják, kipróbálhatják.
Deák Ferenc utcai rendezvényközpont
2024-ben három új épületet adtak át a vár alatti területen, ezekben kávézó, bábszínház, gyermekfoglalkoztató és egy kiállítótér található.